Tel: (0212) 383 7070

Adres: Davutpaşa Mh. Davutpaşa Caddesi Pk: 34220, Çiftehavuzlar, Esenler, İstanbul, Türkiye


Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü, İstanbul ili Esenler ilçesinin Davut Paşa Mah. mahallesinde yer alıyor. Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü yerleşkesine nasıl gidilebileceğini yol tarifi sayfalarımızdan öğrenebilirsiniz. Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü nerede? olduğunu harita sayfalarından öğrenebilirsiniz.

Kışlanın bulunduğu alandaki askeri yerleşimin Bizans dönemine kadar uzandığı; bölgenin, askeri ve saray törenlerine hizmet eden konumda olduğu; İstanbul'un alınması sırasında da askerin konaklamasına hizmet verdiği ve Sultan Mehmed'in otağının burada kurulmuş olduğu söylenir. Bu işlevler Osmanlı döneminde de sürdürülmüş, bölge 15. yy'dan itibaren saray ve askeri törenlere hizmet veren bir alan olmuştur. Davutpaşa Kışla'sı, II. Mahmud'un (1808-1839) Yeniçeri Ocağı'nı tamamen ortadan kaldırarak yerine oluşturduğu Asakir-i Mansure-i Muhammediye adlı orduya kışla olarak yapılmıştır. Mimarı Krikor Balyan olduğu tahmin edilen yapının 1826-1827 yılında başlanan inşaatı 1831-1832'de bitirilmiştir. Kışla, Balkan Savaşı sırasında onarılarak göçmenlerin barınması için kullanılmış, I. Dünya Savaşı sırasında ise bir askeri hastane açılmış ve hastane 1920'de kapatılmıştır. Özgün işleviyle günümüze ulaşan Davutpaşa Kışlası, Yıldız Teknik Üniversitesi mülkiyetine verilmesi (1999 yılında) ile askeri işlevini tamamlayarak, eğitime hizmet veren kışla yapıları arasına katılmıştır.

Aşağıdaki haritayı kullanarak Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü nerede bulunduğunu görebilirsiniz. Yol tarifi >

Yol tarifi uygulamasını kullanarak Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü konumuna nasıl gidilebileceğini öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki formda nereden alanına yolculuğa başlanacak adresi girerek "Tarif et" butonuna tıklayınız. Tarifler ve harita, sorgu sonucunda yine aşağıda görüntülenecektir. Yol tarifi metnindeki satırlara tıklayarak ilgili yönergenin konumunu harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

nereden:
nereye: Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü

0 görüş var

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü adlı mekan, 28 ziyaretçi tarafından yapılan değerlendirme sonucu 5 üzerinden 3.5 puan almıştır.
Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü
Davut Paşa Mah., Esenler, İstanbul.
+90(0212) 383 7070 Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü

Aşağıdaki formu kullanarak Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü ile irtibata geçebilirsiniz. Buraya yazılan mesaj ilgili kuruluşun veritabanımızdaki kayıtlı e-posta adresine gönderilecektir.

Resmi kurumlar (Bakanlık, valilik vb.) ile iletişim kurarken bu kurumlardan sağlıklı destek alabilmek için isim soyisim, adres ve telefon bilgileri ve mümkünse T.C Kimlik Numarası da belirtiniz.

Yandaki toplama işleminin sonucunu aşağıya giriniz: dört + beş

Yükleniyor...