Tel: (0212) 327 9874

Adres: Beşiktaş, Yıldız Korusu, 34349 Yıldız, , İstanbul, Türkiye


Yıldız Porselen ve Çini Fabrikası, İstanbul ili Beşiktaş ilçesinin Yıldız Mah. mahallesinde (Yıldız Korusu) yer alıyor. Yıldız Porselen ve Çini Fabrikası yerleşkesine nasıl gidilebileceğini yol tarifi sayfalarımızdan öğrenebilirsiniz. Yıldız Porselen ve Çini Fabrikası nerede? olduğunu harita sayfalarından öğrenebilirsiniz.


Sultan II. Abdülhamid (1876-1909) tarafından 1891 yılında Yıldız Sarayı bahçesinde Yıldız Çini Fabrika-i Hümâyûnu kurulmuştur. Hemen üretime başlayan Fabrika, 1894 depreminde zarar görmüş, aynı yıl İtalyan Mimar Raimondo d’Aronco’ya adeta yeniden yaptırılmıştır. Yıldız Çini Fabrika-i Hümâyûnu’nda üretilen porselenler, öncelikli olarak son dönem saray, köşk ve kasırların dekorasyonunda kullanılmış ve armağan olarak yabancı hanedanlara sunulmuştur.


1 görüş var

    Yıldız Porselen ve Çini Fabrikası
    Toplam 22 oy sonucu 5 üzerinden ortalama 3.59 puan aldı.
  • herşey mükemmel.... kesinlikle gezilip görülmesi gereken bir ortam... mükemmel bir emek...

    5/ 5 yıldız
    ,

Aşağıdaki haritayı kullanarak Yıldız Porselen ve Çini Fabrikası nerede bulunduğunu görebilirsiniz. Yol tarifi almak için tıklayınız

Haritayı daha büyük görüntülemek için lütfen buraya tıklayınız

Yol tarifi uygulamasını kullanarak Yıldız Porselen ve Çini Fabrikası konumuna nasıl gidilebileceğini öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki formda nereden alanına yolculuğa başlanacak adresi girerek "Tarif et" butonuna tıklayınız. Tarifler ve harita, sorgu sonucunda yine aşağıda görüntülenecektir. Yol tarifi metnindeki satırlara tıklayarak ilgili yönergenin konumunu harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

nereden:
nereye: Yıldız Porselen ve Çini Fabrikası