Adres: Karaaç Mh. Sırtköy Mevkii, Sancaklar Camii, Büyükçekmece, İstanbul, Türkiye


Sancaklar Camii, İstanbul ili Büyükçekmece ilçesinin Karaağaç Mah. mahallesinde yer alıyor. Sancaklar Camii yerleşkesine nasıl gidilebileceğini yol tarifi sayfalarımızdan öğrenebilirsiniz. Sancaklar Camii nerede? olduğunu harita sayfalarından öğrenebilirsiniz.

Basit bir mağarayı andıran camii, dua etmek ve Allah ile yalnız kalmak için hayli dramatik ve huşu uyandıran bir iç mekana sahip. Kıble duvarı boyunca yer alan yarıklar, ibadet alanının yönelimini güçlendirirken, güneş ışınlarının da iç mekana süzülmesini sağlıyor. Sürekli olarak doğal olan ile insan üretimi arasındaki gerilimden ivmelenen projede, arazinin doğal eğimini takip eden doğal taş merdivenler ile 6 metre yükseklikte uzanarak saçağı oluşturan ince betonarme tavan arasındaki zıtlık, bu ikili ilişkiyi güçlendiren unsurlardan biri olarak öne çıkıyor.


2 görüş var

  Sancaklar Camii
  Toplam 2 oy sonucu 5 üzerinden ortalama 4.5 puan aldı.
 • Bir mimari geçiş olarak görüşebilir yoksa gördüğünüz en güzel cami olması af buyurun ama mümkün değil. Bir Süleymaniye camii'nin yanında yapı olarak irdelendiğinde çok ama çok pasif bir cami sancaklar camii. Mimariye konu olan Hira Mağarası konsepti ve Emre Arolat isminin vermiş olduğu bir popülerlik, Sancaklar'ı tanınır hale getirmiştir.

  4/ 5 yıldız
  ,

 • hayatımda gördüğüm en güzel cami...

  5/ 5 yıldız
  ,

Aşağıdaki haritayı kullanarak Sancaklar Camii nerede bulunduğunu görebilirsiniz. Yol tarifi almak için tıklayınız

Haritayı daha büyük görüntülemek için lütfen buraya tıklayınız

Yol tarifi uygulamasını kullanarak Sancaklar Camii konumuna nasıl gidilebileceğini öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki formda nereden alanına yolculuğa başlanacak adresi girerek "Tarif et" butonuna tıklayınız. Tarifler ve harita, sorgu sonucunda yine aşağıda görüntülenecektir. Yol tarifi metnindeki satırlara tıklayarak ilgili yönergenin konumunu harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

nereden:
nereye: Sancaklar Camii