Sabiha Gökçen Havalimanı logo

Tel: (0216) 588 8888 veya (0216) 588 8888

Adres: Pendik, Sabiha Gökçen Havaalanı, Sanayi, İstanbul, Türkiye


Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul ili Pendik ilçesinin Sanayi Mah. mahallesinde (Sabiha Gökçen Havaalanı) yer alıyor. Sabiha Gökçen Havalimanı yerleşkesine nasıl gidilebileceğini yol tarifi sayfalarımızdan öğrenebilirsiniz. Sabiha Gökçen Havalimanı nerede? olduğunu harita sayfalarından öğrenebilirsiniz.

Ulaşım

İstanbul Anadolu yakası Pendik / Kurtköy'de, Kadıköy'e 40 km, Pendik'e 12 km, Taksim'e ise 50 km mesafededir. TEM otoyoluna olan 1.5 km bağlantısıyla ulaşım açısından da son derece rahat bir trafiğe sahiptir.

ISG Genel Müdürlük Ofis çalışma saatleri 08:00 - 17:30 saatleri arasındadır.

Türkiye’nin önde gelen holdinglerinden Limak Holding, Hindistan’ın önde gelen altyapı gruplarından GMR Infrastructure ve 1991 yılından bu yana havalimanı işletmeciliği yapan Malaysia Airports Holdings Berhad ortaklığında kurulan ISG, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda mevcut terminallerin işletme hakkının yanı sıra otopark işletmesi, yer hizmetleri, kargo, uçak yakıt ikmal operasyonları ve havalimanı oteli ile CIP tesislerini 20 yıl süre ile işletme hakkını 1 Mayıs 2008’de devraldı.


İstanbul Sabiha Gökçen’in 20 yıllık işletme hakkını 1 milyar 932 milyon Euro karşılığı devralan İSG, asgari 336 milyon Euro düzeyinde de yatırım yapacak. Bu yatırımların en önemli bölümünü oluşturan İstanbul Sabiha Gökçen’in hızlı büyümesine katkıda bulunacak ve yıllık yolcu kapasitesini 25 milyona çıkaran toplam 320 bin m²’lik yeni terminal binası ve ekleri uluslararası normlarda, modern bir mimari anlayışı ile çevreci bir yapı olarak inşa edildi ve 31 Ekim 2009 tarihinde hizmete alındı.


İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nın yeni terminal binası ve eklerinde:

 • 112 adet check-in kontuarı, 24 adet self check-in kiosku,


 • Gelen ve giden yolcular için 20’şer adet pasaport kontuarı


 • Yiyecek ve içecek sektörünün önde gelen markalarının hizmet verdiği 5. 000m2 restoran ve kafe alanı,


 • 3. 300 m2’si gidiş bölümü ve 1. 200 m2’si geliş bölümünde olmak üzere toplam 4. 500 m2’lik alana yayılan ve işletmesini SETUR’un üstlendiği Duty Free alanında, her türlü yerli - yabancı içecek, tütün ürünleri ve kozmetik gibi klasik ürün portföyünün yanısıra, konfeksiyon, tekstil aksesuarları ve elektronik cihazlar da satışa sunulmaktadır.


 • 3 adet apron manzaralı Yelken lounge ve CIP bölümleri,


 • Terminal binası ile bağlantılı iki katlı VIP binası


 • 400 m2 konferans salonu,


 • 4. 718 araç ve 72 otobüs kapasiteli dört katlı otopark


 • Kara ve hava tarafından ayrı girişleri olan 128 odalı havalimanı oteli,


 • 8 adet en büyük gövdeli (IATA kod E) veya 16 adet orta gövdeli (IATA kod C) uçağa eş zamanlı hizmet verilebilecek çoklu uçak park ettirme sistemi


 • EDS(Patlayıcı Teşhis Sistemleri) bagaj görüntüleme sistemi bulunuyor.


Avrupa’nın sıfırdan inşa edilen en yeni havalimanı İstanbul Sabiha Gökçen aynı zamanda, 2002 – 2008 yılları arasında Avrupa’da en hızlı büyüyen havalimanı oldu.
1 görüş var

  Sabiha Gökçen Havalimanı
  Toplam 34 oy sonucu 5 üzerinden ortalama 3.62 puan aldı.
 • çok güzel hizmet veriyorlar güvenli uçuyoruz

  / 5 yıldız
  ,

Aşağıdaki haritayı kullanarak Sabiha Gökçen Havalimanı nerede bulunduğunu görebilirsiniz. Yol tarifi almak için tıklayınız

Haritayı daha büyük görüntülemek için lütfen buraya tıklayınız

Yol tarifi uygulamasını kullanarak Sabiha Gökçen Havalimanı konumuna nasıl gidilebileceğini öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki formda nereden alanına yolculuğa başlanacak adresi girerek "Tarif et" butonuna tıklayınız. Tarifler ve harita, sorgu sonucunda yine aşağıda görüntülenecektir. Yol tarifi metnindeki satırlara tıklayarak ilgili yönergenin konumunu harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

nereden:
nereye: Sabiha Gökçen Havalimanı

Aşağıdaki formu kullanarak Sabiha Gökçen Havalimanı ile irtibata geçebilirsiniz. Buraya yazılan mesaj ilgili kuruluşun veritabanımızdaki kayıtlı e-posta adresine gönderilecektir.

Resmi kurumlar (Bakanlık, valilik vb.) ile iletişim kurarken bu kurumlardan sağlıklı destek alabilmek için isim soyisim, adres ve telefon bilgileri ve mümkünse T.C Kimlik Numarası da belirtiniz.

Yandaki toplama işleminin sonucunu aşağıya giriniz: dört + beş

Yükleniyor...