Tel: (0232) 365 5033

Adres: Şehit İbrahim Er Cad. No. 50, Karşıyaka, İzmir, Türkiye


Karşıyaka Lisesi, İzmir ili Karşıyaka ilçesinin Bahariye Mah. mahallesinde yer alıyor. Karşıyaka Lisesi yerleşkesine nasıl gidilebileceğini yol tarifi sayfalarımızdan öğrenebilirsiniz. Karşıyaka Lisesi nerede? olduğunu harita sayfalarından öğrenebilirsiniz.

1915 yılında kurulan Kız Öğretmen Okulundan mirastır. Bu konumu ile Osmanlı eğitim sistemi içinden çıkan bir ışıktır. 1925 yılında Mustafa Kemal Atatürk okulumuzu ziyaret etmiştir. 31 Ağustos 1932 de Bostanlı’da Osmanzade civarında kiralanan bir evde Talat Sürenkök’ün müdürlüğü döneminde açılan Karşıyaka Ortaokulu , daha sonra Kurtuluş sokak 22 numaralı evde eğitim işlerini sürdürmüştür. 1938 yılında Fransız Okulu Damdesion binası ortaokula katılmıştır. Lise gereksinimi üzerine ortaokul Müdürü Halim Ziya Apak’ın çalışmaları ile Hasan Ali Yücel’in Milli Eğitim Bakanlığı döneminde 1945 yılında Karşıyaka Ortaokulu bünyesinde lisemiz açılmıştır. 1946 yılında Karşıyaka Kız Eğitim Enstitüsü kapatılınca Karşıyaka Lisesi bugünkü alan üzerine taşınmış, bağımsız binasına kavuşarak lise oluşumunu tamamlamıştır. 1961 yılında bünyesindeki ortaokul ayrılmıştır. Eski binaların onarımının güçlüğü ve maliyetinin yüksekliği nedeniyle 1978-1979 ders yılında bugün eğitim yaptığımız ders binası hizmete açılmıştır. Aynı yıl çağdaş bir yaklaşımla yalnızca erkek öğrenciler yerine karma eğitime geçilmiştir. 2002 yılında İzmir Büyük Şehir Belediyesi tarafından iç-dış fiziki yapısının tadilatı ve bahçe düzenlemesi yapılmıştır. İki voleybol, iki basketbol sahası ile halı saha düzenleme sırasında yapılmıştır. Okulumuz üç katlı bir ana bina, iki katlı bir ek bina olmak üzere iki binada toplam 40 derslik ile hizmet vermektedir. Çok amaçlı Konferans Salonu düzenlenerek 2004 yılında kullanıma açılmış, okulumuz daha çağdaş bir eğitime uygun duruma gelmiştir. Karşıyaka Lisesi 2005-2006 Eğitim öğretim yılı başında Anadolu lisesi olmuş, sınavla öğrenci almaya başlamıştır. Statü değiştirdiği için ismi Karşıyaka Merkez Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir. Fakat mezunlarının yoğun çabaları sonucu okulun ismi tekrar Karşıyaka Lisesi olarak değiştirilmiştir.

Aşağıdaki haritayı kullanarak Karşıyaka Lisesi nerede bulunduğunu görebilirsiniz. Yol tarifi >

Yol tarifi uygulamasını kullanarak Karşıyaka Lisesi konumuna nasıl gidilebileceğini öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki formda nereden alanına yolculuğa başlanacak adresi girerek "Tarif et" butonuna tıklayınız. Tarifler ve harita, sorgu sonucunda yine aşağıda görüntülenecektir. Yol tarifi metnindeki satırlara tıklayarak ilgili yönergenin konumunu harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

nereden:
nereye: Karşıyaka Lisesi

0 görüş var

Karşıyaka Lisesi adlı mekan, 36 ziyaretçi tarafından yapılan değerlendirme sonucu 5 üzerinden 3.64 puan almıştır.
Karşıyaka Lisesi
Bahariye Mah., Karşıyaka, İzmir.
+90(0232) 365 5033 Karşıyaka Lisesi

Aşağıdaki formu kullanarak Karşıyaka Lisesi ile irtibata geçebilirsiniz. Buraya yazılan mesaj ilgili kuruluşun veritabanımızdaki kayıtlı e-posta adresine gönderilecektir.

Resmi kurumlar (Bakanlık, valilik vb.) ile iletişim kurarken bu kurumlardan sağlıklı destek alabilmek için isim soyisim, adres ve telefon bilgileri ve mümkünse T.C Kimlik Numarası da belirtiniz.

Yandaki toplama işleminin sonucunu aşağıya giriniz: dört + beş

Yükleniyor...