İstanbul Akvaryum (Florya) logo

Tel: (0212) 444 9744

Adres: Şenlikköy Mh. Yeşilköy Halkalı Cad. No: 93 Pk: 34153, Florya, Bakırköy, İstanbul, Türkiye


İstanbul Akvaryum (Florya), İstanbul ili Bakırköy ilçesinin Şenlikköy Mah. mahallesinde (Halkalı Caddesi) yer alıyor. İstanbul Akvaryum (Florya) yerleşkesine nasıl gidilebileceğini yol tarifi sayfalarımızdan öğrenebilirsiniz. İstanbul Akvaryum (Florya) nerede? olduğunu harita sayfalarından öğrenebilirsiniz.

Dünya denizlerinde yaşayan balık türlerinin içinde bulunduğu, kendi türündeki akvaryumlarla kıyaslandığında; gezi güzergahı, temalandırma, interaktiflik, yağmur ormanı ve yeni nesil teknolojisiyle dünyanın en yenisi. . .


İstanbul Akvaryum; hacmiyle, içerisinde barındırdığı canlı çeşidiyle, gezi güzergahlarındaki aktiviteleriyle dünya çapındaki tüm akvaryumlar içerisinde önemli bir konuma sahip olacak. Kendi alanında ‘ilk’leri ve ‘en’leri olan bir proje.


Ziyaretçiler, coğrafi bir rotayı takip ederek Karadeniz ile başlayan ve Pasifik’e kadar uzanan toplam 16 tema ve 1 adet yağmur ormanından oluşan güzergahta yolculuk yapacaklar.


Alanların temalandırılmasında o alanın kültürel, coğrafi, tarihsel ve mimari özellikleri, buna uygun dekoratif unsurlar, interaktif oyunlar, filmler ve alan hakkında detaylı bilgilerin verildiği görsel grafikler yer alacak. Alanların, ses ve ışıklandırma sistemleri de bu temalandırmaya uygun olarak düzenlendi.


İstanbul Akvaryum, her anlamda uluslararası standartlarda ve alanında uzman kişiler tarafından yönetiliyor.


İstanbul Akvaryum’da bulunan tüm canlılar, doğal ortamlarına en yakın koşullarda yaşamlarını sürdürecekler.


Rakamlarla İstanbul Akvaryum


6. 800 metreküp su hacmine sahip, toplam 64 adet tank,

100 dönüm arazi içerisinde, toplam 22 bin m2’lik 2 katlı dev proje,

İstanbul Akvaryum’a ait 1. 200 araçlık 32 bin m2’lik otopark alanı,

6. 000 m2’lik ziyaretçi alanı,

Karadeniz’den başlayıp Pasifik’e kadar uzanan 1, 2 kilometre uzunluğundaki, özel temalı gezi güzergâhı,

Birbirinden ilginç türlerin bulunduğu yaklaşık 1. 500 çeşit, toplam 15 bin adet deniz ve kara canlısı,

2 adet 15 kişilik 6 akslı 5D sinema salonu, 7 ayrı film izleme seçeneği, rüzgâr, sis, su gibi efektler yaşatan sıra dışı sistem,

İstanbul Akvaryum içerisinde 470 m2’lik alana sahip hediyelik eşya birimi,

Gezi güzergahı üzerinde 3 kafe,

Bir tarafı Panama Kanalı manzaralı, diğer tarafı deniz manzaralı 1 adet restoran


0 görüş var

    İstanbul Akvaryum (Florya)
    Toplam 40 oy sonucu 5 üzerinden ortalama 3.98 puan aldı.

Aşağıdaki haritayı kullanarak İstanbul Akvaryum (Florya) nerede bulunduğunu görebilirsiniz. Yol tarifi almak için tıklayınız

Haritayı daha büyük görüntülemek için lütfen buraya tıklayınız

Yol tarifi uygulamasını kullanarak İstanbul Akvaryum (Florya) konumuna nasıl gidilebileceğini öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki formda nereden alanına yolculuğa başlanacak adresi girerek "Tarif et" butonuna tıklayınız. Tarifler ve harita, sorgu sonucunda yine aşağıda görüntülenecektir. Yol tarifi metnindeki satırlara tıklayarak ilgili yönergenin konumunu harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

nereden:
nereye: İstanbul Akvaryum (Florya)

Aşağıdaki formu kullanarak İstanbul Akvaryum (Florya) ile irtibata geçebilirsiniz. Buraya yazılan mesaj ilgili kuruluşun veritabanımızdaki kayıtlı e-posta adresine gönderilecektir.

Resmi kurumlar (Bakanlık, valilik vb.) ile iletişim kurarken bu kurumlardan sağlıklı destek alabilmek için isim soyisim, adres ve telefon bilgileri ve mümkünse T.C Kimlik Numarası da belirtiniz.

Yandaki toplama işleminin sonucunu aşağıya giriniz: dört + beş

Yükleniyor...