Tel: (0212) 414 9652

Adres: Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mh. Palmiye Sokak, Mimar Sinan İlköğretim Okulu Yanı, Bakırköy, İstanbul, Türkiye


İspirtohane Kültür Merkezi, İstanbul ili Bakırköy ilçesinin Ataköy 7-8-9-10 Mah. mahallesinde (Palmiye Sokak) yer alıyor. İspirtohane Kültür Merkezi yerleşkesine nasıl gidilebileceğini yol tarifi sayfalarımızdan öğrenebilirsiniz. İspirtohane Kültür Merkezi nerede? olduğunu harita sayfalarından öğrenebilirsiniz.

Osmanlı imparatorluğu döneminde 1698 yılında yapımına başlanan Baruthane-i Amire’nin gelişen teknolojilere bağlı olarak 19. Yüzyıl boyunca geçirdiği değişimlerin son halkası, 1917 yılında inşa edilen İspirtohane binasıdır. 1950’li yıllardan sonra işlevini kaybetmiş daha sonraki yıllarda yapılan kiralamalar ve bunlara bağlı olarak ortaya çıkan müdahalelerle mimari kimliği önemli ölçüde zedelenmiştir. Bina, 1989 yılında Kültürel ve Doğal Varlıkları Koruma Kurulu tarafından ikinci derece tarihi eser olduğu tescil edilerek korumaya alınmıştır. İspirtohane binası, Türkiye Emlak Kredi Bankası tarafından Bakırköy Belediyesine kiralanmıştır. Bakırköy Belediyesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ile Bakırköy Musiki Vakfı arasında imzalanan protokolle röleveleri, restitüsyon projeleri hazırlanarak orijinal formuna göre yenilenmiş ve 09.05.2000 tarihinde hizmete açılmıştır.


0 görüş var

    İspirtohane Kültür Merkezi
    Toplam 23 oy sonucu 5 üzerinden ortalama 3.57 puan aldı.

Aşağıdaki haritayı kullanarak İspirtohane Kültür Merkezi nerede bulunduğunu görebilirsiniz. Yol tarifi almak için tıklayınız

Haritayı daha büyük görüntülemek için lütfen buraya tıklayınız

Yol tarifi uygulamasını kullanarak İspirtohane Kültür Merkezi konumuna nasıl gidilebileceğini öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki formda nereden alanına yolculuğa başlanacak adresi girerek "Tarif et" butonuna tıklayınız. Tarifler ve harita, sorgu sonucunda yine aşağıda görüntülenecektir. Yol tarifi metnindeki satırlara tıklayarak ilgili yönergenin konumunu harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

nereden:
nereye: İspirtohane Kültür Merkezi