yazdır
 • Nereye: Almanya Büyükelçiliği adresine

Almanya Büyükelçiliği hakkında

Almanya Federal Cumhuriyeti Büyükelçiliği, Almanya Büyükelçiliği Atatürk Bulvarı üzerinde, Ankara'nın en eski büyükelçilikler bölgesinde, 'Kızılay Renda Köşkü'nün yanında yer almaktadır. Kızılay istikametinden Kavaklıdere-Çankaya yönüne doğru giderken hep sağ şeridi takip etmeniz gerekir. Kuğulu-2 Altgeçidi'ne girerseniz büyükelçiliğin giriş kapısını kaçırmış olursunuz. Bu yüzden sürekli sağ şeridi takip ederek kavşaktaki trafik lambalarına ulaşmanız gerekir. Buradan yine düz devam ederek sağdaki Amerikan Büyükelçiliği'ni ve Kızılay Renda Köşkü'nü geçerek Almanya Büyükelçiliği'ne ulaşırsınız.

1923 yılında Atatürk tarafından başkentin İstanbul'dan Ankara'ya nakline kadar Almanya Büyükelçiliği İstanbul Beyoğlu'nda idi. Artık orada Almanya Başkonsolosluğu ile Alman Arkeoloji Enstitüsü bulunmaktadır. Büyükelçilik arazisi üzerinde hem bürolar hem de (1928'den bu yana) büyükelçi konutu yerleşiktir, aynı zamanda lojman olarak kulanılan bazı binalar da vardır. Henüz birkaç yıl önce yeni inşaa edilen Hukuk ve Konsolosluk İşleri Bölümünün girişi Paris Caddesi tarafındandır.

Büyükelçiliğin mesai ve açılış saatleri

Büyükelçiliğin Mesai Saatleri:
Pazartesi-Perşembe günleri saat: 9.00 - 16.00 arası
Cuma günleri saat 9.00 - 14.00 arasıdır. (Tel. 4555 100)
Büyükelçiliğin ziyaretçi saatleri:
Ekonomi, kültür ve konsolosluk bölümü için saat 09.00 - 12.00 arası
Önemli Duyuru: Yaz aylarında Konsolosluk Bölümü'ndeki yoğunluğa bağlı olarak işlemlerin aynı gün yetiştirilmesi mümkün olmayabilir.


Almanya Federal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği'nin görev alanındaki İller

Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Artvin, Bartın, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Malatya, Mardin, Mersin (İçel), Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van,Yozgat, Zonguldak

Yorum kuralları

TUBİBA'da, dürüstçe yazılmış, ilk elden deneyimler içeren, olumlu yada olumsuz tüm müşteri deneyimleri ve görüşler yayınlanır. Tüm görüş ve yorumlar ekibimiz tarafından incelenmektedir. Yazılan yorumları yayınlama, reddetme, düzenleme ve silme hakkımız sakldır.

Sadece ilk elden ve ilgili kurumdan hizmet aldığını düşündüğümüz, dürüst ve içtenlikle yazılmış yorumları kabul ediyoruz.

Yorumların reddedilme nedenleri:

 • Kişisel bir deneyimi içermeyen yorumlar.
 • Küfür içeren yorumlar.
 • Saldırgan veya aşağılayıcı içeriğe sahip yorumlar.
 • Bir kişinin veya kurumun itibarını sarsmaaçlı yorumlar.
 • Tıbbi konularda öneriler içeren yorumlar.
 • Yasalara aykırı içerik barındıran yorumlar.
 • İşletme sahibi veya rakibi tarafından yazılan yorumlar.
 • Dedikodu veya başkası üzerinden aktarılan yorumlar.
 • Duruşması devam eden anlaşmazlıklar.

Yorum yada görüşün yayınlanmaması yönünde verdiğimiz karar kesindir. Bu konudaki itirazlar dikkate alınmaz.

Almanya Büyükelçiliği için Görüşler

 • 2 yıl önce - 2014-01-07 13:58:00

  Bizde sokak eylemi olsa, DEMOKRASİ hovardası kesiliyor, polisi kınıyordunuz. Ne oldu, can tatlımı imiş. Bizim polisimizin yaptığı hiç kaldı yaptıklarınız yanında. Yüzünüz kızarmıştır. Hayır kızarmaz hep bunu yapıyorsunuz, gülüyorsunuz. Biz de bir söz var. Yüzünüze tükürseler......... tercüman açıklasın.

  Verilen hizmetler

  Hizmetler & Markalar

  KonsoloslukBüyükelçilik