Tel: (0312) 455 5100 veya (0312) 455 5330

Adres: Atatürk Bulvarı, No: 114, Pk: 06690, Kavaklıdere, Çankaya, Ankara, Türkiye


Almanya Büyükelçiliği, Ankara ili Çankaya ilçesinin Remzi Oğuz Arık Mah. mahallesinde (Atatürk Blv) yer alıyor. Almanya Büyükelçiliği yerleşkesine nasıl gidilebileceğini yol tarifi sayfalarımızdan öğrenebilirsiniz. Almanya Büyükelçiliği nerede? olduğunu harita sayfalarından öğrenebilirsiniz.

Almanya Büyükelçiliği Atatürk Bulvarı üzerinde, Ankara'nın en eski büyükelçilikler bölgesinde, 'Kızılay Renda Köşkü'nün yanında yer almaktadır. Kızılay istikametinden Kavaklıdere-Çankaya yönüne doğru giderken hep sağ şeridi takip etmeniz gerekir. Kuğulu-2 Altgeçidi'ne girerseniz büyükelçiliğin giriş kapısını kaçırmış olursunuz. Bu yüzden sürekli sağ şeridi takip ederek kavşaktaki trafik lambalarına ulaşmanız gerekir. Buradan yine düz devam ederek sağdaki Amerikan Büyükelçiliği'ni ve Kızılay Renda Köşkü'nü geçerek Almanya Büyükelçiliği'ne ulaşırsınız.

1923 yılında Atatürk tarafından başkentin İstanbul'dan Ankara'ya nakline kadar Almanya Büyükelçiliği İstanbul Beyoğlu'nda idi. Artık orada Almanya Başkonsolosluğu ile Alman Arkeoloji Enstitüsü bulunmaktadır. Büyükelçilik arazisi üzerinde hem bürolar hem de (1928'den bu yana) büyükelçi konutu yerleşiktir, aynı zamanda lojman olarak kulanılan bazı binalar da vardır. Henüz birkaç yıl önce yeni inşaa edilen Hukuk ve Konsolosluk İşleri Bölümünün girişi Paris Caddesi tarafındandır.Büyükelçiliğin mesai ve açılış saatleri


Büyükelçiliğin Mesai Saatleri:

Pazartesi-Perşembe günleri saat: 9.00 - 16.00 arası

Cuma günleri saat 9.00 - 14.00 arasıdır. (Tel. 4555 100)Büyükelçiliğin ziyaretçi saatleri:

Ekonomi, kültür ve konsolosluk bölümü için saat 09.00 - 12.00 arası

Önemli Duyuru: Yaz aylarında Konsolosluk Bölümü'ndeki yoğunluğa bağlı olarak işlemlerin aynı gün yetiştirilmesi mümkün olmayabilir.

Almanya Federal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği'nin görev alanındaki İller


Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Artvin, Bartın, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Malatya, Mardin, Mersin (İçel), Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van,Yozgat, Zonguldak


1 görüş var

    Almanya Büyükelçiliği
    Toplam 23 oy sonucu 5 üzerinden ortalama 5.57 puan aldı.
  • Bizde sokak eylemi olsa, DEMOKRASİ hovardası kesiliyor, polisi kınıyordunuz. Ne oldu, can tatlımı imiş. Bizim polisimizin yaptığı hiç kaldı yaptıklarınız yanında. Yüzünüz kızarmıştır. Hayır kızarmaz hep bunu yapıyorsunuz, gülüyorsunuz. Biz de bir söz var. Yüzünüze tükürseler......... tercüman açıklasın.

    5/ 5 yıldız
    ,

Aşağıdaki haritayı kullanarak Almanya Büyükelçiliği nerede bulunduğunu görebilirsiniz. Yol tarifi almak için tıklayınız

Haritayı daha büyük görüntülemek için lütfen buraya tıklayınız

Yol tarifi uygulamasını kullanarak Almanya Büyükelçiliği konumuna nasıl gidilebileceğini öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki formda nereden alanına yolculuğa başlanacak adresi girerek "Tarif et" butonuna tıklayınız. Tarifler ve harita, sorgu sonucunda yine aşağıda görüntülenecektir. Yol tarifi metnindeki satırlara tıklayarak ilgili yönergenin konumunu harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

nereden:
nereye: Almanya Büyükelçiliği

Aşağıdaki formu kullanarak Almanya Büyükelçiliği ile irtibata geçebilirsiniz. Buraya yazılan mesaj ilgili kuruluşun veritabanımızdaki kayıtlı e-posta adresine gönderilecektir.

Resmi kurumlar (Bakanlık, valilik vb.) ile iletişim kurarken bu kurumlardan sağlıklı destek alabilmek için isim soyisim, adres ve telefon bilgileri ve mümkünse T.C Kimlik Numarası da belirtiniz.

Yandaki toplama işleminin sonucunu aşağıya giriniz: dört + beş

Yükleniyor...