Tel: (0212) 453 2929

Adres: Mimarsinan Mh. Vatan Caddesi, No: 3 Vatan Emniyet Müdürlüğü Yanı, Fatih, İstanbul, Türkiye


29 Mayıs Hastanesi, İstanbul ili Fatih ilçesinde yer alıyor. 29 Mayıs Hastanesi yerleşkesine nasıl gidilebileceğini yol tarifi sayfalarımızdan öğrenebilirsiniz. 29 Mayıs Hastanesi nerede? olduğunu harita sayfalarından öğrenebilirsiniz.


Türkiye Diyanet Vakfı tarafından kurulan hastanemiz, adını İstanbul’un fetih tarihinden almıştır.

Hastanemizin mimarisi; iki ana blok ve bu blokları birbirine bağlayan bir ara blok olmak üzere toplam üç bloktan oluşmaktadır. Ana bloklardan biri Kadın-Doğum Servisi, Doğumhane ve Bebek Yoğun Bakım olarak; diğerleri ise poliklinikler, cerrahi ve tedavi amaçlı yatan hasta servisleri ve ameliyathaneler olarak düzenlenmiştir. 10. 100m² kapalı alana sahip olan hastanemiz 79 yatak kapasitelidir. Tüm hasta odalarımız hasta ve refakatçisinin her türlü ihtiyaç ve beklentileri düşünülerek, teknolojik tabanlı sistemlerin konforunda, kişiye özel olarak düzenlenmiştir.

Sağlık hizmetlerinde taviz vermeden uyguladığımız kalite anlayışımızın göstergesi sahip olduğumuz ISO 9001: 2000 belgesidir. 11 Eylül 2002 tarihinde uluslararası kalite tescil yetkilisi ÖQS kuruluşu tarafından verilen ISO 9001: 2000 belgesiyle hizmet kalitemizi tescilleyerek taahhüt altına almış bulunmaktayız.

Hastanemizde tıbbi materyal ve belgelerin transferi Pnömatik Tüp Transfer Sistemi adı verilen bir sistem kullanılarak yapılmaktadır. Bu sistem sayesinde tıbbi materyal ve belgeler ilgili alana en hızlı ve sağlıklı biçimde ulaştırılmaktadır. Hijyen kurallarının titizlikle uygulanması da üzerinde önemle durduğumuz bir başka konudur. Bu amaçla fotoselli musluklar, antiseptik el losyonları kullanılmakta, hastanemizin temizliği ve dezenfeksiyonu ise Enfeksiyon Kontrol Komite’mizin direktifleri doğrultusunda yapılmaktadır. Tüm hasta odalarında bulunan elektronik kumandalı hasta yatakları, LCD televizyonlar, elektronik kontrol merkezli klimalar, otomatik telefon sistemleri ile hem hastalara hem de refakatçilerine ev konforu sunulmaktadır.

Hastane Bilgi Yönetim Sistemi’miz sayesinde, hastalarımıza ait tüm kayıtlar, muayene bulguları ile tüm tahlil ve tetkik sonuçları bilgisayar ortamında takip edilmekte; Sosyal Güvenlik Kurumu ile de güvenli bir şekilde online olarak paylaşılabilmektedir. Ülkemizde Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından düzenlemeleri sürdürülen sağlık. net uygulaması hastanemizde 2 senedir uygulanmakta olup, tıbbi arşiv ilgili hekimlerle paylaşılmaktadır. Radyoloji bölümünde kullanılan PACS sistemi ile hastaların radyolojik görüntülerine hastane içinden ve dışından erişim sağlanmaktadır. Böylece hem işlemler hızlanmakta hem de kağıt, film, bonyo solüsyonu gibi kimyasal materyaller kullanılmadığı için, çevre kirliliği önlenmeye çalışılmaktadır.

Sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeleri yakından izlemekte ve uygulamaktayız. Bu amaçla hastanemizin Görüntüleme Merkezi’ni en güvenilir sonuçları elde edebileceğimiz ve tanı koyma sürecini hızlandıran cihazlarla donatmış bulunmaktayız. Hastanemizin Görüntüleme Merkezi’nde 1, 5 tesla Manyetik Rezonans GE Signa Horizon, 64 kesit Bilgisayarlı Tomografi, Dijital Anjiyo bulunmaktadır.

Son teknoloji ile donatılmış 6 adet ameliyat odasına sahip ameliyathanemizde skopi ve gelişmiş mikroskoplarımız bulunmaktadır. Ameliyat sonrası hasta bakımı yaş ve disiplinlere göre ayrılmış üç ayrı yoğun bakım ünitesinde gerçekleştirilmektedir. Her türlü girişimsel radyoloji işleminin yapılabildiği anjiyo ünitesi de ameliyathane içinde bulunmaktadır.

Toplumumuzun sağlık konusundaki beklenti ve ihtiyaçlarını dikkate alarak, bilimsel kurallara uygun ve kaliteli sağlık hizmetini en üst seviyede vermek, kaliteyi sürekli iyileştirme prensibiyle ülkemizde sağlık hizmeti veren lider sağlık ve eğitim kurumlarından biri olmak; vizyonumuzdur.

Hastalarımıza uluslararası standartta sağlık hizmeti sunabilmek amacıyla tıptaki yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekte; hekim, hemşire ve tüm personelimizin sürekli eğitim almasını sağlamakta, çalışanlarımızın ve hastalarımızın iyiliği ve mutluluğu için sürekli çalışmaktayız.

“Birlikte yönetim” ilkemiz doğrultusunda hastalarımızın yapıcı eleştirilerine kulak veriyor, çalışanlarımız ve hastalarımız ile bir aile bütünlüğü içerisinde oluşturduğumuz “29 Mayıs Ailesi” olarak güler yüzlü, hoşgörülü, saygı ve sevgiye dayalı bir hizmet sunmanın hazzını yaşıyoruz


1 görüş var

    29 Mayıs Hastanesi
    Toplam 31 oy sonucu 5 üzerinden ortalama 5.06 puan aldı.
  • Fark ücreti almadan göz muayenesi yaptınız geçtiğimiz yıllarda, sizlerden çok memnun kaldım. Yine böyle bir uygulamanız varsa bildirirmisiniz. Peşinen teşekkürler.

    45/ 5 yıldız
    ,

Aşağıdaki haritayı kullanarak 29 Mayıs Hastanesi nerede bulunduğunu görebilirsiniz. Yol tarifi almak için tıklayınız

Haritayı daha büyük görüntülemek için lütfen buraya tıklayınız

Yol tarifi uygulamasını kullanarak 29 Mayıs Hastanesi konumuna nasıl gidilebileceğini öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki formda nereden alanına yolculuğa başlanacak adresi girerek "Tarif et" butonuna tıklayınız. Tarifler ve harita, sorgu sonucunda yine aşağıda görüntülenecektir. Yol tarifi metnindeki satırlara tıklayarak ilgili yönergenin konumunu harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

nereden:
nereye: 29 Mayıs Hastanesi

Aşağıdaki formu kullanarak 29 Mayıs Hastanesi ile irtibata geçebilirsiniz. Buraya yazılan mesaj ilgili kuruluşun veritabanımızdaki kayıtlı e-posta adresine gönderilecektir.

Resmi kurumlar (Bakanlık, valilik vb.) ile iletişim kurarken bu kurumlardan sağlıklı destek alabilmek için isim soyisim, adres ve telefon bilgileri ve mümkünse T.C Kimlik Numarası da belirtiniz.

Yandaki toplama işleminin sonucunu aşağıya giriniz: dört + beş

Yükleniyor...